Endu Winter Run integruje poznańskich biegaczy (i nie tylko)

Endu Winter Run - logoApres Run będzie jedną z niespodzianek przygotowanych przez Malta Ski dla uczestników Endu Winter Run. Impreza stanowi okazję do tego, by zintegrować środowisko poznańskich biegaczy i kibiców podczas spotkania przy ognisku i innych dodatkowych atrakcjach. Udział w sobotnich zawodach zapowiedziało już niemal 400 osób.

Główną ideą Apres Run jest połączenie zawodów sportowych z dobrą zabawą i zachęcenie uczestników i kibiców do wspólnego spędzenia wolnego czasu.
Inwestując w kompleks Malta Ski wiedzieliśmy, że w tym miejscu drzemie ogromny potencjał, czego potwierdzeniem jest Endu Winter Run. Wiedząc, jak bardzo popularne jest w Poznaniu bieganie, podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu dodatkowych atrakcji podczas sobotniego biegu – mówi Włodzimierz Skupiński, członek zarządu spółki Malta Ski, która jest jednym z partnerów biegu. – Jesteśmy przekonani, że Apres Run uatrakcyjni sobotnią imprezę biegową i zachęci poznaniaków do aktywnego spędzania czasu nad Maltą.

W myśl idei Apres Run, tuż po biegu zawodnicy i kibice będą mogli spotkać się przy ognisku czy w ogrzewanych namiotach, uzupełnić stracone kalorie i nawiązać nowe znajomości. To również dobra okazja do tego, by wymienić się doświadczeniami i wrażeniami po zawodach lub po prostu dobrze się bawić.
Apres Run zostało przygotowane z myślą o miłośnikach sportu, którzy lubią aktywnie spędzać czas, chcą zasięgnąć rady czy znaleźć osobę do wspólnego biegania. Bieganie w większej grupie pozwala bowiem nie tylko wspólnie dzielić pasję, ale również dodatkowo zmotywować się do działania – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i organizator wydarzenia. – Sobotnia impreza rozpoczyna cykl regularnych treningów do Poznań Triathlon 2014. Kolejne wydarzenia będą obejmować też pływanie i jazdę na rowerze.

Endu Winter Run odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 lutego o godz. 11. Uczestnicy pokonają 2 pętle wokół Jeziora Maltańskiego (10,8 km) albo 3 pętle (16,2 km). Oprócz zabawy, zawody są szansą na to, by sprawdzić swoją formę przed nadchodzącym sezonem i Poznań Triathlon 2014. Dla 20 najlepszych biegaczy w 4 różnych kategoriach przewidziano nagrody rzeczowe. Ponadto, wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. Osoby, które jeszcze nie zgłosiły swojego udziału w biegu, mogą to zrobić na pośrednictwem strony endusport.pl/endu-winter-run. Opłata startowa wynosi 50 zł dla krótszej oraz 70 zł dla dłuższej trasy.