Poznaj Poznań Nocą – etap 3

[singlepic id=93 w=150 h=150 float=left]Marcin wystartował w 3 etapie Poznaj Poznań Nocą oto jego relacja z biegu:

W minioną środę odbyła się kolejna już trzecia edycja Poznaj Poznań Nocą, biegów na orientację, były to dla mnie trzecie zawody i kolejna nauka, połączona z biegiem i jeszcze większą zabawą w rejonie Zawad. Start odbył się wieczorem o godz. 19:00, elita startowała co 30s a kategoria open dowolnie. Cała zabawa polega w jak najszybszym znalezieniu punktów kontrolnych z zachowaniem kolejności, przyznam że wiele osób w dzień ma problemy z zorientowaniem się w terenie, a co dopiero po zmroku z latarką na głowie i w pełnym biegu. Każdy mógł dobrać dla siebie stopień trudności np. dystans open, zawierał tylko 14 punktów kontrolnych i dystans 1,5km, a elita miała do znalezienia aż 23 punkty, dystans 3,2km co najlepszym zajęło ok. 20min. Kategorię elita zwyciężył Nowak Remik z czasem 19:59, wśród kobiet zwyciężyła Hornik Aleksandra czas 23:37. Ja tym razem przez pomyłkę zamiast pobrać mapkę dla elity wziąłem kategorię open, a zorientowałem się dopiero na mecie, nic mam na przyszłość nauczkę, aby upewnić się co do rodzaju mapki i kategorii w jakiej się startuje:).
Bardzo polecam tego typu zawody jako bardzo fajną odmianę biegania. Zawody zawsze odbywają się na terenie, osiedla, punkty kontrolne nigdy nie są sytuowane tak, aby zawodnicy nie musieli przebiegać przez ruchliwe ulice, więc jest bardzo bezpiecznie.

Następny etap odbędzie się na os. Armii Krajowej dokładnie 15 stycznia, więcej info w naszym kalendarzu: Poznaj Poznań Nocą etap 4