Pierwszy i nie ostatni plan treningowy dla Triathlonistów!!

[singlepic id=332 w=320 h=240 float=left]Marcin wraz z Kasią, których mieliście okazję poznać na wspólnym treningu w sobotę przygotują dla Was plany treningowe do triathlonu, oto pierwsza grudniowa część oraz info od Kasi i Marcina:

Plan treningowy z myślą o wszystkich co mają chęć przygotować się do startów w triathlonie. Dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych. Osoby początkujące mogą zmniejszyć objętość treningową o połowę – jedną trzecią, czyli np. zamiast II zakresu trochę szybsze rozbieganie, zamiast 2 h – 1 h spinningu, zamiast półtoragodzinnego rozbiegania zaledwie 45 min (może być marszobieg). Przy planie treningowym uwzględniamy pracę, możliwości, stan zdrowia i samopoczucie. Pamiętajmy o prawidłowym odżywianiu, i odpowiedniej ilości snu, bez tego nasza praca będzie bez sensu. Ważnym aspektem dla Was będzie też to, że nie róbmy niczego na siłę, treningi mają być dla Was zabawą i fajną przygodą przygotowującą do późniejszych startów.
Jesteśmy w trakcie ustalania dni w które, będziemy regularnie przeprowadzać treningi biegowe, czy pływackie. Mam tu na myśli miejsca i godziny spotkania.
Proponujemy środa o godzinie 18:00 miejsce spotkania – źródełko koło Malty, na takim treningu będzie nam zdecydowanie łatwiej rozwiać wasze wątpliwości lub podpowiedzieć, co jak zrobić aby być bliżej celu jaki sobie zakładamy, czy jest to ¼ Ironman czy dystans dłuższy ½.

Link do plany: TreningiTriathlonowe – PLAN TRENINGOWY

UWAGI
każdy trening robimy na miarę własnych możliwości
nie pływamy w płetwach jak mamy problemy ze stawami skokowymi
jak opuścimy trening to się nie przejmujemy i trenujemy dalej – nie robimy brakującego treningu w kolejnych dniach
rozbiegania robimy w tempie pozwalającym na swobodną rozmowę
II zakres, zdecydowanie rozpoczynamy spokojniej niż się na to czujemy, najlepiej robić to na odcinku gdzie możemy zmierzyć tempo, Malta jest takim miejscem lub Rusałka
podbiegi rozpoczynamy po dokładnym rozgrzaniu wszystkich aparatów ruchu, stawów skokowych, lekkim
rozciąganiu, z początku nie przyspieszać za mocno, może być tempo rozbiegania
rytmy z przyspieszeniami – pamiętać aby nie było to na maksa, ma być żwawo, pilnować technikę