Wielkopolska triathlonem stoi!!

Po zakończonych sukcesem Triathlonie Sieraków i LOTTO POZnan* Triathlon 2013 coraz więcej miłośników sportu myśli o starcie w kolejnych zawodach w Wielkopolsce. Swój udział w przyszłorocznych imprezach, które zorganizowane zostaną w Sierakowie i Poznaniu zgłosiło już w sumie niemal 2,5 tys. osób.

Tak duże zainteresowanie zawodami sportowymi jest dowodem na to, że zarówno w Wielkopolsce, jak również w innych częściach kraju przybywa pasjonatów triathlonu. Coraz większa liczba osób startujących w imprezach biegowych czy maratonach rowerowych poszukuje nowych wyzwań, jakie daje im właśnie triathlon. Wielkie emocje i niezapomniana atmosfera sprawiają, że coraz więcej miast i ośrodków sportowych chce organizować zawody łączące pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Do uprawiania triathlonu zachęcają też sukcesy polskich sportowców, jak choćby ostatnie zwycięstwo Agnieszki Jerzyk w Ironman 70.3 w Lanzarote.

Po LOTTO POZnan* Triathlon zaobserwowaliśmy znaczący wzrost zainteresowania triathlonem – mówi Wojciech Kruczyński z ENDU SPORT, organizatora Triathlonu Sieraków i Poznań Triathlon. – Już w trakcie trwania imprezy wiele osób podpytywało nas zresztą o to, kiedy ruszą zapisy na przyszłoroczne zawody i w jaki sposób powinny się do nich przygotować.

Duża liczba pozytywnych komentarzy pojawiała się już przy okazji Triathlonu Sieraków, który odbył się w maju 2013. Nie brakowało w nim pasjonatów sportu, wspieranych przez całe rodziny. Dla wielu osób rozpoczynających swoją przygodę z triathlonem zawody stanowiły szansę na zapoznanie się ze sportową rywalizacją. Deklaracje odnośnie startu publikowane były również m.in. na oficjalnym profilu Poznań Triathlon na Facebooku. Szły one w parze z pozytywnymi komentarzami na temat organizacji imprezy.

[singlepic id=634 w=550 h=550 float=center]

Podobnego zdania byli zawodnicy, którzy ukończyli rywalizację. Sergii Kurockin, zwycięzca LOTTO POZnan* Triathlon na krótkim dystansie zapewniał, że nie zabraknie go na imprezie w przyszłym roku. Chęć udziału zgłaszali też wolontariusze, przypatrujący się zmaganiom „ludzi z żelaza” i wspierający ich na trasie zawodów. Teraz wiele osób zgłosiło się już na imprezy w Sierakowie i Poznaniu. Odpowiedni i jak najszybszy wybór startów pozwoli im bowiem lepiej zaplanować przygotowania do nowego sezonu. Organizatorzy zwracają również uwagę, iż nie tylko w świetle ostatnich wydarzeń, ale ogólnych zasad przygotowania do dużego wysiłku zasadne jest zbadanie się przed uczestnictwem w każdych zawodach. W szczególności powinno dotyczyć to rywalizacji o podwyższonym stopniu trudności, jaką jest triathlon.

Swój udział w Triathlonie Sieraków zgłosiło już niemal 1,2 tys. osób, a w Poznań Triathlon o tysiąc więcej – dodaje Wojciech Kruczyński. – Ze względu na zainteresowanie uczestników, zdecydowaliśmy się na połączenie zapisów na obie imprezy. Osoby, które zdecydują się na start w Sierakowie i Poznaniu, będą mogły jeszcze przez kilka dni skorzystać z obniżonej opłaty startowej.

[singlepic id=633 w=550 h=550 float=center]

Pierwsza tura zapisów potrwa do 15 października 2013. Triathlon Sieraków odbędzie się w 31.05 i 1.06.2014, a Poznań Triathlon w terminie 26-27.07.2014. Więcej informacji odnośnie obu imprez sportowych można znaleźć na stronach www.triathlonsierakow.pl oraz www.poznantriathlon.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress