14 Poznań Maraton coraz bliżej!!

[singlepic id=358 w=240 h=240 float=left]12 dni, tak już tylko 12 dni pozostało do startu 14 Poznań Maratonu. Obecnie na liście startowej znajduje się ponad 6200 opłaconych uczestników, a kolejne przeszło 1000 zgłoszeń czeka na uiszczenie opłaty startowej. Pierwotnie zakładany koniec zapisów na jutro został przesunięty do końca tygodnia, czyli do 6 października. Decyzja o przesunięciu ostatecznego terminu zgłoszeń wynika z głosów jakie dotarły do Organizatora, a wynikało z nich, ze dodatkowe kilka dni na zastanowienie po maratonie  Berlińskim i Warszawskim może przyczynić się do zwiększenia frekwencji. Przypominamy, że limit wyznaczony przez Organizatora w tym roku wynosi, aż 10 000 startujących.

Zgłoszenia przyjmowane są tutaj: Zapisy na 14 Poznań Maraton Opłata startowa wynosi 200 zł.

[singlepic id=589 w=140 h=140 float=left]W ostatnich dniach podano informację, że podobnie jak w rok temu peacemakaremi na 14 Poznań Maratonie będzie STS PaceMaker TEAM. Popularne zajączki pobiegną na następujące czasy:

  • 3:00:00
  • 3:30:00
  • 3:45:00
  • 4:00:00
  • 4:15:00
  • 4:30:00
  • 5:00:00

Brak grupy na 3:15:00 nie jest błędem, na chwilę obecną ten czas nie jest „obstawiony”, jeśli uda się znaleźć odpowiednie osoby, na ten czas to z pewnością grupa zostanie utworzona. Zachęcamy do zapisywani się do grup na MaratonyPolskie.pl

Na forach i nie tylko już rozpoczęły się dyskusje czy zajączki pobiegną na czas netto czy brutto, dlatego poprosiliśmy o info „szefa” STS Pacemaker Team o tym na jaki czas będą biegli. Jak poinformował nas Artur Kujawiński do tej pory było tak, że jeśli strata od wystrzału do przekroczenia linii startu nie przekraczała 3 minut i 30 sekund, zajączki biegły na czas brutto, jeśli natomiast opóźnienie na starcie przekraczało 3 i pół minuty, wówczas biegali na czas netto. Jak będzie w tym roku? Ostateczna decyzja nie został jeszcze podjęta, ma on zapaść na początku przyszłego tygodnia.
Oczywiście mając świadomość, że są osoby, które uznają, że taka informacja powinna być podana już wcześniej dla tego, aby uciąć wszelkie dyskusje informujemy, że Artur obecnie jest chory i trudno dostępny, wszyscy trzymamy mocno kciuki za jego szybki powrót do zdrowia i do biegania!!

[singlepic id=77 w=140 h=140 float=left]Kolejną ważną i ciekawą informacją dotyczącą 14 Poznań Maratonu jest fakt, że podobnie jak w ubiegłym roku będzie relacja w telewizji WTK. Kamery WTK będą obecne na targach w sobotę przed maratonem oraz prowadzone są przygotowania do przeprowadzenia relacji z maratonu w niedzielę. Na razie telewizja WTK nie udziela szczegółowych informacji na ten temat ale na koniec tygodnia powinno być już wszystko jasne. Tymczasem odsyłamy do programy na stronie www telewizji WTK, gdzie są już informacje o wydaniu specjalnym programu Rozgrzewka, w ramach którego będzie transmisja z targów oraz z samego maratonu.