Pętla Krosowa Grodziskiego Klubu Biegacza już za nami!!

[singlepic id=457 w=200 h=200 float=left]Wczoraj odbył się bieg Pętla Krosowa Grodziskiego Klubu Biegacza, oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć.

Biuro zawodów rozpoczynało pracę o godzinie 14:00, a start zaplanowany był na godzinę 15:00 co w przeciwieństwie do porannych startów, dawało szanse na odespanie trudów całego tygodnia i lepszą regenerację przed startem. Pogoda była bardzo fajna, może trochę za ciepło na bieganie ale trasa prowadziła przez las, więc słońce praktycznie nie dawało się we znaki.

Biuro zawodów działało bardzo sprawnie, a w pakietach biegacze znaleźli „napój regeneracyjny”, który idealnie się zgrał z kiełbaską, którą otrzymali po biegu. W biurze działały 3 stanowiska co przy delikatnie ponad setce startujących spowodowano, że praktycznie nie było kolejek i wszyscy na bieżąco otrzymywali numery startowe.

[singlepic id=504 w=600 h=600 float=center]

Już przed startem panowała bardzo sympatyczna i rodzinna atmosfera. Małe biegi, bo do takich trzeba zaliczyć Pętle Krosową GKB, mają niepowtarzalną i wyjątkową atmosferę, jednak wczoraj w Grodzisku było wyjątkowo sympatycznie. Przy okazji każdego biegu jest rywalizacja, jednak przy okazji wczorajszego była to bardzo koleżeńska i fair play rywalizacją, co z pewnością jest bardzo dużym plusem wczorajszego biegu.

[singlepic id=505 w=600 h=600 float=center]

Na starcie ustawiło się 104 biegaczek i biegaczy, który żwawo wyruszyli na trasę biegu. Przed startem Organizator ostrzegał, że trasa jest trudna ale w rzeczywistości okazała się miejscami bardzo wymagająca. Liczne strome podbiegi i zbiegi dawały się mocno we znaki biegaczom. Trasa krosowa to zawsze wyzwanie ale tym razem to było naprawdę wymagające wyzwanie. Oznaczenie trasy, która przebiega przez las to zawsze spory problem dla Organizatorów, jednak w GKB świetnie zdają sobie z tego sprawę i trasa była oznakowana rewelacyjnie, nie dało się pomylić, a w newralgicznych miejscach pomagali wolontariusze wskazując właściwy kierunek biegu. Mimo, że trasa liczyła tylko trochę ponadż 6 kilometrów Organizator ustawił punkt z wodą, który działał bardzo sprawnie.

Strefa mety zorganizowana bardzo dobrze, wszystko odbywało się sprawnie i bez zatorów, a biegacze otrzymali bardzo ładne pamiątkowe medale oraz wodę. Po biegu Organizator zaprosił biegaczy na kiełbaskę z grilla lub ogniska do wyboru, do której można było wypić napój regeneracyjny otrzymany w pakiecie lub smaczną kawę lub herbatę. Nie zabrakło również pysznego placka.

[singlepic id=506 w=600 h=600 float=center]

Podsumowując bardzo udany bieg, z pewnością już dziś warto zaznaczyć sobie w kalendarzu przyszłoroczną edycje. Cały czas panowała sympatyczna, niemal rodzinna atmosfera. Świetne organizacja biegu od biura, przez trasę, aż po metę. Po biegu, każdy startujący otrzymał bardzo ładny i oryginalny medal, smaczny poczęstunek i sporo nagród w wylosowaniu wśród uczestników. Bardzo fajnym pomysłem było zaproszenie dzieci do losowania nagradzanych numerów startowych.
Przypominamy, że to wszystko przy opłacie startowej w wysokości 15 zł oraz 10 zł dla mieszkańców gminy Grodzisk. Dobra organizacja i niska opłata startowa to dwie cechy, które zasługują na szczególne uznanie. Chyba możemy napisać w imieniu wszystkich startujących WIELKIE DZIĘKI za świetny bieg i kolejne bardzo miłe wspomniana z Grodziska Wielkopolskiego!!

Są już dostępne zdjęcia z biegu: Zdjęcia z Pętli Krosowej Grodziskiego Klubu Biegowego

Dostępne są już również wyniki biegu: Wyniki Petla Krosowa Grodziskiego Klubu Biegacza

A tak prezentuje się medal:

[singlepic id=503 w=600 h=600 float=center]