Udany I Bieg po Zdrowie w poznańskich Smochowicach

[singlepic id=356 w=240 h=240 float=left]Dziś wybraliśmy się do Smochowic na I Bieg po Zdrowie. O godzinie 10:00 wystartowały biegi dziecięce na dystansie 400 metrów. Frekwencja była spora i nie brakowało chętnych do startu. Później startowały starsze dzieci na dystansie 1500 metrów i tu również znalazło się sporo chętnych do biegania. Każdy kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal. Limit na bieg główny został wyczerpany kilka dni wcześniej, więc na starcie stanęło około 150 biegaczy, którzy walczyli na trasie mimo sporego upału.

Trasa biegu ciekawa, w większości przebiegała uliczkami Smochowic, ale skręcała również częściowo pod las na drogę szutrową.

Impreza miała charakter rodzinnego festynu, na którym odbywała się zbiórka pieniędzy na rozbudowę szkoły. W ramach imprezy odbyły się oprócz biegów, pokazy taneczne Zumba, tresura psów oraz odwiedzić można było liczne stoiska, m.in. Drużyny Szpiku czy Masażystów, którzy profesjonalnie masowali i doradzali, jak radzić sobie z dolegliwościami wynikającymi np. z postartowym przemęczeniem mięśni nóg.
Nie brakowało również atrakcji dla dzieci, takich jak kącik dla najmłodszych czy dmuchany zamek. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z wieloma przepysznymi domowymi wypiekami, kawą i herbatą, zdrowymi kanapkami, kiełbaskami, pajdami ze smalcem i ogórkiem, naleśnikami oraz pizza, wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach.

[singlepic id=441 w=600 h=600 float=center]

Widać, że Organizatorzy włożyli dużo pracy i serca w przygotowanie imprezy. W naszej ocenie bardzo udany debiut organizacyjny. Jeśli ktoś szuka imprez biegowych, gdzie prócz biegu znajdzie sporo atrakcji również dla rodziny, by miło spędzić dzień w gronie najbliższych, to już dziś powinien zarezerwować sobie czas na II Bieg po Zdrowie, który na pewno odbędzie się w poznańskich Smochowicach.

A tak prezentuje się medal, którzy otrzymali wszyscy uczestnicy dzisiejszych biegów:

[singlepic id=440 w=600 h=600 float=center]

Kilka zdjęć z dzisiejszego biegu: Zdjęcia I Bieg po Zdrowie

2 komentarze do Udany I Bieg po Zdrowie w poznańskich Smochowicach

  1. Bieg poprowadzony ciekawą trasą, dobrze zorganizowany. Fajna atmosfera.
    Minus – długość trasy. Na pewno nie liczyła 7,6 km. Wg moich obliczeń (google maps) i czasów wychodzi, że mieliśmy do przebiegnięcia 6,5-6,6 km.

Komentowanie jest wyłączone.