Endu Winter Run I już za nami :)

W dzisiejszym otwarciu cyklu Endu Winter Run wystartowało około 250 osób. Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse 6 lub 12 kilometrów na jak sie okazało bardzo wymagającej trasie, której trudność dodatkowo podniósł wyjątkowo silny dziś wiatr.

Oto relacja Kasi z dzisiejszego startu:

Jest to drugi już taki cykl zawodów z tą tylko różnicą, że w tej edycji trasa nie jest dookoła jeziora Maltańskiego. Trasa była bardzo podobna do tej, jaka była na Enea Tri Tour Bieg Mikołajów. Jednak tym razem pogoda zaskoczyła wszystkich i oprócz wymagającej trasy dodatkowym sprzymierzeńcem (lub przeciwnikiem – jak kto woli) był silny wiatr, który od początku informował o swojej obecności przetracając baner startu/mety. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach – 6km (jedno wyznaczone okrążenie) oraz 12km (dwa okrążenia). Trasa była bardzo ciekawa i nawet przy 12 km nie można było się nudzić – idealny bieg, dla tych którzy lubią biegi uliczne i dla tych, dla których biegi uliczne są zbyt monotonne.

Pakiet startowy obejmował tradycyjnie chip, numer, bidon, przekąska i napój, a dla wszystkich chętnych za drobną byłą również pamiątkowa koszulka. Start odbył się punktualnie o godzinie 11. Na trasę wyruszyli uczestnicy wszystkich biegów. Na mecie 6km pierwsi zjawili się Patryk Sobczyk (22:20), Łukasz Szasner oraz Dariusz Zawidzki, a wśród pań Monika Brzozowska (26:02), Lucyna Pauszek-Substyk oraz Marlena Strzelczyk. Dystans 6 km pokonało 100 zawodników. Po niecałych 20 min od pierwszego zwycięzcy na mecie pojawił się zwycięzca dystansu 12 km Pluciński Radosław (41:33), a za nim Jankowski Dariusz oraz prowadzący rozgrzewkę przed zawodami Walewski Przemysław. Na wysokim siódmym miejscu uplasował się nasz redaktor Marcin Kołdyka. Wśród kobiet wygrała Peisert Aleksandra, Trzepacz Gabriela oraz nasza redaktorka Katarzyna Pastwa. Z kolei cały dystans ukończyło prawie 160 śmiałków. Nagrodzonych zostało pierwszych dziesięć kobiet i mężczyzn. Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal, drożdżówka oraz ciepły napój.

Pełne wyniki dzisiejszego biegu dostępne są tutaj: LINK

Pozostałe biegi Endu Winter Run odbędą się w terminach:
Endu Winter Run II – 25.01.2015 (niedziela)
Endu Winter Run III – 8.02.2015 (niedziela)

Start każdego biegu o godz. 11:00 w poznańskim Parku Cytadela, na polanie pod Dzwonem Pokoju i Przyjaźni Między Narodami (należy przyjść wcześniej, aby swobodnie odebrać pakiet startowy).

Zachęcamy Was do rozważenia startu w kolejnych biegach tego cyklu, ponieważ trasa jest naprawdę wymagająca, a co za tym idzie jej ukończenie przynosi dużo satysfakcji, a jakość treningu jaki dzięki temu biegowi wykonamy jest nie do przecenienia 🙂