Zimowy Forest Run przebiegnięty!!!

forestrun

W miniony weekend ( 28.01.2017r.) odbyła się kolejna edycja biegu Zimowy Forest Run 2017 po Wielkopolskim Parku Narodowym.

Pogoda w dniu startu przywitała nas mrozem i pięknym słońcem, co z jednej strony zapowiadało jak na zimową aurę całkiem niezłe warunki do biegu, ale z drugiej non stop wśród zawodników przewijał się temat jak będzie na trasie, czy jest dużo lodu, i pytania zakładać kolce czy może wystarczy pobiec w butach typu trailowego, lub w zwykłych. Organizator zrobił rekonesans trasy i potwierdziło się, że na trasie jest dość sporo lodu. Należy też dodać że na starcie stanęło blisko 400 zawodników, którym warunki pogodowe i trasa nie były jakąkolwiek przeszkodą do rywalizacji.

Trasa zawodów miała dystans 22 km i wiodła przez bardzo malowniczy Wielkopolski Park Narodowy, każdy z zawodników miał coś dla siebie, crossowe odcinki w lesie, długie proste na drogach dojazdowych, gdzie było sporo zdradzieckiego lodu, o którym wspomniał organizator i bardzo fajna pagórkowata końcówka, o które należało pamiętać i dobrze rozłożyć siły, aby nie stracić dobrej pozycji wypracowanej na pozostałych 20 km które miało się już za sobą.

Więc tak wśród pań triumfowała Aleksandra Peisert przed naszą redakcyjną koleżanką Katarzyną Pastwa, a najniższe miejsce na podium należało dla Lucyny Walaszczyk.

Wśród panów bez apelacyjnie zwyciężył Dawid Stefański drugie miejsce zajął Łukasz Wróbel, na najniższym miejscu na podium uplasował się Marcin Wacko.

Ogromne gratulacje dla zwycięzców jak i wszystkich zawodników którzy ukończyli zawody, bijąc własne rekordy, przełamując własne słabości, jeszcze raz ogromne gratulacje.

Rywalizacja rywalizacją, ale nie można zapomnieć o organizatorach, którzy bardzo dobrze zadbali o zmęczonych zawodników, na mecie okrywając ich foliami termicznymi, serwując im gorący posiłek, grzany cydr i możliwość ogrzania się przy rozpalonych ogniskach.

Kto nie był niech żałuje, jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników, i zespołu organizatorów, do zobaczenia jesienią 16 września 2017 na kolejnej edycji.