Kilka pytań do Dyrektora Maniackiej Dziesiątki

11 Maniacka Dziesiątka już za 8 dni, dlatego postanowiliśmy zadać kilka pytań Arturowi Kujawińskiemu, dyrektorowi biegu.

Kuba: Czy możne odebrać numer startowy za kogoś?

Artur: Numery startowe może odebrać tylko osobiście startujący przedstawiając swój dowód tożsamości. Osoby poniżej 18 roku życia zobligowane są przyjść z prawnym opiekunem rodzicem, który podpisze zgodę na udział w biegu.

Kuba: Parkingi, czyli gdzie najlepiej zostawić samochód?

Artur: Polecamy duży parking przy Termach Maltańskich lub bliżej na terenie toru regatowego Malta na górnym tarasie (parking płatny)

Kuba: Depozyty, gdzie i od której? Co z rowerami?

Artur: Depozyty jak zawsze zlokalizowane będą w hangarach wioślarskich (około 100m od biura zawodów) na górnym piętrze nad hangarami serwowana będzie pyszna kawa. Również nad depozytami zlokalizowane będą szatnie, prysznice oraz toalety. Rowery w przypadku miejsca dopuszczamy aby zostawić, pamiętać jednak należy ,że nie ponosimy za nie odpowiedzialności (przez całą imprezę oczywiście wolontariusze będą w depozycie). Depozyty z założenia przeznaczone będą na pozostawienie rzeczy na przebranie. Depozyty będą czynne w dniu biegu od 9:00 do 15:00

Kuba: Strefy startowe, jak będą zorganizowane?

Artur: Strefy startowe oznaczone będą kolorami, takie same kolory uczestnicy będą mieli na numerze startowym. Pierwsza strefa przeznaczona jest dla elity, druga dla uczestników na czas poniżej 40 minut, następna dla tych, którzy celują w wynik poniżej 50 minut, trzecia dla tych, którzy planują zmieścić się w godzinie. Ostatnia strefa to debiutanci w biegu na 10 km.

Kuba: Zespoły muzyczne i zorganizowane grupy kibiców, gdzie można się ich spodziewać?

Artur: Będzie 5 zespołów: Zespół nr 1 – róg Berdychowo-Piotrowo, Zespół nr 2 – ul. Grobla, Zespół nr 3 – początek ul. Kazimierza Wielkiego, Zespół nr 4 – okolice wbiegu na Maltę i lodowiska. Zespół nr 5 – na wysokości Term Maltańskich (około 9 kilometr). Oczywiście będą głośno grały i dopingowały.

Kuba: Czy na trasie są jakieś miejsca, które wymagają większej czujności od uczestników? Punkt odżywczy, jak do tej pory nie było, czy w tym roku też nie będzie?

Artur: Miejsc szczególnej uwagi raczej nie ma, trasa będzie mocno obstawiona służbami kierującymi, wolontariuszami oraz oznaczeniami. Trasa jest szybka i płaska zatem bieg nie powinien sprawiać trudności. Nie ma również limitu czasu i na każdego poczekamy. Również w tym roku nie będzie punktu odżywczego. 10 km to krótki dystans, chłodna pogoda a plan treningowy, który przygotowaliśmy dla uczestników powinien pozwolić na spokojne pokonanie 10 km. Oczywiście jeżeli ktoś nie zdążył uzyskać odpowiedniej kondycji lub potrzebuje napoju to zalecamy wziąć małą buteleczkę ze sobą na trasę.

Kuba: Pakiet regeneracyjny po biegu, czy poczęstunek?

Artur: Podobnie jak w roku ubiegłym będzie to pakiet regeneracyjny: coś do picia, coś słodkiego i coś zdrowego 😉

Kuba: Czy wzorem lat ubiegłych będą różne kolory medali?

Artur: Oczywiście. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy taką nowinkę i dalej będziemy to kultywować. Medale w tym roku są przepiękne zdaniem biegaczy po przedstawieniu projektu medalu.

Kuba: Czy po dekoracji odbędzie się losowanie nagród?

Artur:  Od kilku lat nie robimy już losowań z uwagi na obowiązujące restrykcyjne przepisy dotyczące losowań nagród. Ale zawsze można wziąć udział w konkursie na najlepsze przebranie podczas biegu lub skorzystać z bonówfundowanych przezpartnerów naszego Biegu.