Grand Prix Poznań CITY TRAIL – ostatni bieg w edycji już w sobotę

W sobotę, 7 marca nad Jeziorem Rusałka odbędą się szóste – ostatnie w edycji 2014/2015 zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do końca dnia w środę, 4 marca. Na kolejny sezon trzeba będzie poczekać do października.

Nie dziwi nas, że żadne z miast, które dołączyły w kolejnych latach nie zbliżyły się jeszcze do Poznania. To proces długofalowy. Jednak frekwencja na poziomie 600 osób po trzech latach w Bydgoszczy, czy 500 w drugiej edycji w Katowicach to także powód do satysfakcji – podkreśla Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców cyklu. – Średnia frekwencja w kończącej się edycji w Poznaniu jest na poziomie blisko 1000 osób. To dla nas duży sukces i motywacja do dalszej pracy, bo przy rozwiązaniach, jakie zastosowaliśmy, między innymi start w odstępach czasowych, Rusałka pomieści więcej biegaczy.

Już dziś wiadomo, że zwycięzcami w cyklu w Poznaniu są Sebastian Nowicki i Agnieszka Janasiak. Oboje mają na kontach po cztery zwycięstwa. Oficjalne podsumowanie edycji odbędzie się 17 marca o godz. 18:30 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (ul. Przybyszewskiego 37). Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Do sobotniego biegu można zgłosić się za pomocą elektronicznego formularza – do środy, 4 marca, do godz. 23:59 na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej w przypadku zapisów przez internet to 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł.