To był jeden z tych biegów, który nie możemy się doczekać :)

III Smochowicki Bieg po Zdrowie odbył się w ostatnią sobotę, jest to coś więcej niż bieg, to cały wielki rodzinny piknik, z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin.

W tym roku impreza rozpoczęła się od biegu głównego, który rozgrywany był na dystansie 5 i 10 km. Uczestnicy obu biegów startowali równocześnie, trasa tworzyła pętlę o długości 5 km. Mimo iż trasa nie ma atestu, jej wytyczenie jest naprawdę bardzo dokładne. Trasa jest dość szybka, jest niewiele podbiegów, które tak naprawdę nie są zbyt trudne. Bez wątpienia fajnym pomysłem jest takie wytyczenie trasy, żeby przebiegać pod ścianą lasu, szczególnie w takie upalne dni jak sobota było to pomocne. Organizatorzy, czyli Zespół Szkół nr 1, UKS Smoki, Rada Rodziców oraz Rada Osiedla Krzyżowniki-Smochowice, przygotowali bardzo dobrze trasę. Na każdym okrążeniu znajdowały się dwa punkty odżywcze, które świetnie rodziły sobie ze wspieraniem biegaczy. Nie zawiedli również kibice, było ich całkiem sporo. Mieszkańcy wspomagali biegnących i tworzyli „prywatne” kurtyny wodne, których było naprawdę sporo, zwłaszcza na drugim okrążeniu.

Strefa startu i mety szeroka, dobrze zabezpieczona Na mecie wszyscy szybko otrzymywali bardzo ładne medale oraz picie. Organizatorzy przygotowali poczęstunek dla biegaczy w postaci bananów, jabłek oraz drożdżówek.

medale

Po biegu głównym wystartowały biegi dziecięce, warto tu dodać, że jeden ze sponsorów, Tomasz Materna – Nasz Dentysta, ufundował koszulki dla wszystkich startujących dzieci. Biegi dziecięce również przygotowane i przeprowadzone bardzo fajnie, dzieciaczki na mecie otrzymywały takie same medale jak uczestnicy biegu głównego.

Równocześnie na boisku szkolnym odbywał się piknik rodzinny, na którym było sporo atrakcji dla całych rodzin. Dodatkową atrakcją tego dnia, były pokazy lotnicze, który były dobrze widoczne w czasie całej imprezy 🙂

Łacznie w przygotowaniu biegu brało udział ponad 140 osób, Głównym sponsorem biegu była firma OrderSoft, a generalnym partnerem od początku jest firma JTC. To właśnie dzięki takim firmą ten bieg stale się rozwija. Głównym „motorem napędowym” biegu jest sympatyczna i skromna Ania Maciejewska, która już na wiele miesięcy przed biegiem bardzo prężnie działa przy jego przygotowaniu.

Zapraszamy do obejrzenie naszych zdjęć z biegu: LINK

Smochowicki bieg po raz kolejny okazał się świetną imprezą dla całych rodzin, biegi są przeprowadzona na wysokim poziomie, przy zachowaniu rodzinnej atmosfery. Cała otoczka biegowa przygotowana bardzo fajnie. Dodatkowym bonusem były fajne dyplomy, które przyszły na maila z wynikami biegu od firmy zajmującej się pomiarem czasu.