Biegi wirtualne – ale o co chodzi?

Organizatorzy biegów starają się podtrzymać tradycje wspólnych startów, niestety w obecnej sytuacji jest to nie możliwe i nie mamy wiedzy, kiedy będzie to możliwe. Pomysł, który zyskał na popularności w ostatnich tygodniach to organizacja biegów wirtualnych.

Co to jest bieg wirtualny?

Świetnym przykładem takiego biegu był Wings for Life, gdzie każdy z uczestników bieg w innej lokalizacji, bez wytyczonej trasu. Bieg był „kontrolowany” z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji. Wszyscy uczestnicy wystartowali o tej samej godzinie i przez aplikacje byli informowani, kiedy złapał ich samochód pościgowy.

Innym przykładem jest Wirtualny Bieg Europejski, odbędzie się on w dniach 13-28 czerwca, każdy z uczestników powinien w tym czasie przebiec łącznie 50 kilometrów, oczywiście nie chodzi o jednorazową aktywność, a o połączenie kilku, warunkiem jest minimalna długość odcinak, która nie może być mniejsza niż 5 kilometrów. Uczestnicy będą przesyłać ślady GPS np. z Endomondo, czy zegarka biegowego, do firmy zajmującej się pomiarem czasu i na tej podstawie stworzone zostaną wyniki biegu. Obecnie na liście startowej biegu jest zaledwie 139 osób, Udział w tym biegu jest płatny, jednak cena podstawowego pakiety to zaledwie 15 zł. Więcej informacji znajdziecie tutaj: Wirtualny Bieg Europejski

Kolejnym przykładem VI Wroniecka Dycha Wirtualna, bieg odbędzie się w dniach 20-21 czerwca, w tym przypadku trzeba jednorazowo pokonać dystans 10 kilometrów i ślad GPS przesłać do firmy od pomiaru czasu. Obecnie na bieg zapisanych jest 132 uczestników, a limit wynosi 200 biegaczy. Więcej info znajdziecie tutaj: VI Wroniecka Dycha Wirtualna

Pomysł wirtualnego biegu wydaje się być ciekawym rozwiązaniem i tak naprawdę jedynym na chwilę obecna. Zachęcamy Was do udziały w takim wydarzeniu chociażby dla zabawy, pamiętajcie również, że zdecydowana większość biegów organizowana jest przez pasjonatów, którzy dla Was przygotowują swoje wydarzenia, nierzadko bez jakiegokolwiek zysku.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress