BBL Poznań

[singlepic id=6 w=320 h=240 float=left]BBL Poznań, czyli BiegamBoLubię jest jedną z wielu polskich aren treningu czy nauki biegania organizowanej przez Fundację Biegam. O samej fundacji i akcji można przeczytać na łamach portalu Bieganie.pl. My skupimy się na poznańskiej edycji tego projektu.
BBL Poznań ostatni nazwane przez uczestników Beznadziejny Brak Luzu prowadzony jest przez trenera Jacka Ksiąszkiewicza. Podstawowym celem zajęć jest nauka właściwej techniki biegu i szukania luzu, aby do maksimum ograniczyć zbędną w biegu pracę mięśni, która skutkuje szybszym zmęczeniem i słabszymi wynikami. Regularnie cała grypa wykonuje ćwiczenia mająca za zadanie nauczenie czucia własnego ciała i eliminowania zbędnych ruchów. Ćwiczenia odbywają się w miejscu jak również w ruchu. Dodatkowo zajęcia uzupełnione są w ćwiczenia siłowe wykonywane również w miejscu, jaki i w ruchu. W ramach treningów odbywają się  cykliczne testy na różnych dystansach od 1500m do średnich, dłuższych dystansów oraz Test Coopera. Trener skrupulatnie zbiera wyniki i na ich podstawie każdy z uczestników może obserwować swoje postępy w treningach. Dodatkowym atutem uczestniczenia w zajęciach BBL Poznań jest fakt, że można od Jacka uzyskać naprawdę fachową i trafną poradę dotyczącą każdego z uczestników osobno jak również można liczyć na podpowiedzi w przygotowaniach do startów indywidualnych.
Uczestnicy BBL Poznań tworzą również drużynę startującą w III GP Poznania oraz licznie zgłosili swoje uczestnictwo w XXVIII Bieg Sylwestrowy, który odbędzie się 31 grudnia 2011 roku.

 

Więcej z bieżącego życia grupy można znaleźć na forum:
Forum BBL Poznań

Lokalizacja: