Garmin Fenix 2 wielofunkcyjny zegarek

Garmin nie próżnuje i zapowiada kolejną nowość. Jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku na rynku powinien pojawić się nowy zegarek, który jak sugerują dodane funkcje został zaprojektowany z myślą o triathlonistach. Oczywiście nie można Fenixa 2 zaszufladkować jako urządzenie tylko i wyłącznie wspomagający triathlonistów, ale o tym powiemy w dalszej części opisu.
 
Garmin Fenix 2 wizualnie  przypomina swojego poprzednika. Widać, że Garmin mocna przywiązał się do sprawdzonej z pierwszego Fenixa konstrukcji. Przypominamy, że w podobnych obudowach zostały już zamknięte zegarki Garmin Quatix, Tactix, czy D2 Pilot Watch.
W komplecie znajduje się klips ładujący, który poza funkcją ładowania umożliwia także komunikację z komputerem (m.in. przesyłanie treningów, aktywności, tras, punktów itp.). Poza paskami ztworzywa otrzymujemy dwa paski materiałowe, zapinane na rzep. Paski te umożliwiają m.in zapięcie Fenixa 2 na kurtce snowboardowej.
Garmin Fenix 2 posiada pełną funkcjonalność modelu Fenix 1, dlatego w poniższym opisie skupimy się przede wszystkim na nowościach:
1. Czujnik tętna HRM RUN:
Pierwszą nowość stanowi czujnik tętna HRM Run wyposażony w akcelerometr. Po raz pierwszy Garmin zastosował go w modelu Forerunner 620. Na podstawie tego czujnika Fenix 2  odczyta informacje o tętnie oraz dodatkowych parametrach związane z dynamiką biegu:
  • Rytm — liczba kroków na minutę. Wyświetla całkowitą liczbę kroków, lewej i prawej nogi łącznie.
  • Odchylenie pionowe — wysokość odbicia podczas biegu. Pozycja wyświetla pionowy ruch tułowia mierzony w centymetrach.
  • Czas kontaktu z podłożem — czas, przez jaki stopa ma kontakt z powierzchnią ziemi podczas biegu. Wartość jest mierzona w milisekundach.
Po zakończonej aktywności i przesłaniu danych do programu Garmin Connect uzyskujemy możliwość wyświetlenia wykresów:
2. Odwrócona kolorystyka (w ofercie jest już dostępny Fenix 2 Special Edition z jasnym tłem) 

Kolorystyka w zegarku Fenix 2 została odwrócona, czyli biały tekst jest wyświetlany na czarnym tle. Zmieniono także funkcjonalność poszczególnych przycisków, co zresztą prezentuje poniższe zdjęcie:

3. Pułap tlenowy VO2 Max, Symulator wyścigu, Czas odpoczynku:

Funkcje znane z modelu Forerunner 620.

 
 
 
4. Rozbudowany tryb pływania:
 
Garmin Fenix 2 posiada dwa tryby związane z pływaniem:
  • pływanie na basenie z wyłączonym gps
  • pływanie na otwartej przestrzeni z włączonym gps
Podobnie jak w modelach Forerunner 910XT oraz zegarku Swim, Fenix 2 umożliwia zdefiniowanie rozmiaru basenu i zliczanie pokonanych długości. Dodatkowo Fenix 2 rozpozna styl pływacki oraz zliczy ilość wykonanych ruchów.
5. Tryb Multisport:
 
Funkcja znana z modelu Forerunner 910XT i Forerunner 310XT, szczególnie przydatna w trakcie zawodów triathlonowych. Po ustaleniu stron treningu dla poszczególnych aktywności (pływanie, rower, bieganie) i rozpoczęciu zawodów, zmiana dyscypliny odbywa się poprzez jednokrotne wciśnięcie przycisku Lap. Dokładny opis funkcji automatycznego multisportu znajdziesz na naszym blogu (kliknij tutaj).
6. Live Tracking: 
Sparowanie Fenix 2 z iPhone (bluetooth) pozwala na uruchomienie funkcji Live Tracking. Oznacza to, że na żywo możemy udostępniać znajomym z Facebooka lub Twittera informacje o swojej pozycji oraz postępach w  treningu. Jeżeli znajomy nie posiada konta na w/w portalach to można także wysłać do niego maila z linkiem do strony na której będą widoczne wszystkie statystyki.
Po zakończonym treningu, zapisana aktywność zostaje automatycznie wysłana po bluetooth to aplikacji Garmin Connect Mobile w telefonie. Dzięki temu na bieżąco możemy na większym ekranie przejrzeć swoje postępy w treningu.
 
 
7. Rozbudowany tryb pracy Ski/Snowboard: 
Coś dla miłośników białego szaleństwa. Poniżej kilka ciekawostek z nowego zegarka Garmin Fenix 2:
  • Ski Mode Run Detection: automatyczne rozpoznawanie jazdy i tworzenie nowego okrążenia
  • 3D Speed and Distance: obliczanie prędkości z uwzględnieniem zmiany wysokości
  • Ski Mode Auto Pause: automatyczne zatrzymanie stopera i rejestratora trasy w momencie jazdy na wyciągu
  • Ski Pages Know When On Lift: w trakcie wjazdu na wyciągu Fenix 2 automatycznie zaprezentuje statystyki związane z ostatnim przejazdem

8. Trening w pomieszczeniu:
 
Wbudowany akcelerometr śledzi dystans i tempo podczas treningów na sali gimnastycznej, nie ma potrzeby instalowania dodatkowych czujników na nogę.
9. Smartfon Notification:
 
Twój iPhone może pozostać bezpieczny w torbie lub plecaku, e-maile, smsy i powiadomienia możesz
teraz odczytywać bezpośrednio na ekranie zegarka fēnix™ 2
 
Fenix 2 to na chwilę obecną najbardziej zaawansowany zegarek w ofercie firmy Garmin. Połączenie najnowszych rozwiązań technicznych w jednym urządzeniu sprawia, że Fenix 2 z pewnością zadowoli najbardziej wymagających użytkowników.
 
Oficjalny opis zegarka znajdziesz na naszej stronie garmin24.pl:
Zdjęcia z postu zostały wykonane przez DC RainMakera. 
Polecamy prezentację zegarka Garmin Fenix 2 jego autorstwa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Protected by WP Anti Spam