Luboński Bieg Niepodległości w piątek startują zapisy!!

Jeden z najbardziej popularnych biegów w Wielkopolsce, który od samego początku stanowi wzór dobrej organizacji, jesteśmy ciekawi jak będzie wyglądała tegoroczne edycja, dlatego postanowiliśmy zadać kilka pytań Dyrektorowi biegu – Adamowi Chudzickiemu, oto one:

Kuba: Trasa, jakie zmiany czekają nas w tym roku?
Adam: Po zeszłorocznej zmianie w tym roku zdecydowaliśmy się na dwie korekty trasy. Start biegu wraca po roku przerwy na ulicę Wojska Polskiego- z niej startowały poprzednie edycje z wyjątkiem czwartej. Unikniemy dzięki temu nieprzyjemnego zakrętu na początku oraz wybijającej z rytmu agrafki w okolicach 7 km. Meta pozostaje na ulicy Westerplatte. Organizacja startu i mety w dwóch miejscach to dla nas duże wyzwanie, ale jestem przekonany, że poradzimy sobie. Trasa przeszła już atest PZLA. Wydaję się, że to już finalne zmiany i trasa zostanie na wiele lat.

Kuba: Zapisy, kiedy startują, jaki jest limit oraz jakie będą opłaty startowe?
Adam: Zapisy startują w piątek 11 września o godz 20.00. Limit wynosi 1500 osób plus zaproszeni przez nas zawodnicy, sponsorzy. Opłaty startowe wynoszą 40 zł za Pakiet Standard , 90 zł za Pakiet Premium. Dla seniorów czyli osób powyżej 60 roku życia zniżka w postaci Pakiet Standard 10zł, a Premium 60 zł.

Kuba: Pakiety startowe to coś co zawsze wzbudza zainteresowanie wśród biegaczy, jakie przygotowujecie w tym roku?
Adam: W tym roku uczestnik ma do wyboru dwa rodzaje Pakiet Standard lub Premium. Standard obejmuje numer startowy, napój izotoniczny, na mecie medal, wodę mineralną oraz kultowy już rogal święto marciński. Jeżeli chodzi o posiłek po biegu, tu niespodzianka będzie składał się z zupy pomidorowej, sałatki makaronowej oraz chleba ze smalcem. Więc przypuszczam że nikt głodny z Lubonia nie wyjdzie 🙂 Pakiet Premium zawiera wszystkie elementy Pakietu Standard plus okolicznościową koszulkę techniczną firmy New Balance- sponsora Biegu Niepodległości

Kuba: Oprawa biegu, co roku są akcenty patriotyczne, czy również w tym roku możemy na takie liczyć?
Adam: Oczywiście! Bieg startuję o symbolicznej godzinie 11:11, ale wszystkich zapraszamy na start ok godz. 11:08 aby wspólnie odśpiewać Hymn Polski. Z racji Dnia Niepodległości będzie to cały hymn a nie tylko fragment. Na trasie biegu, szkoły z Lubonia będą rywalizować w konkursie Mistrz Kibicowania, zagrzewając uczestników do walki na trasie, ubrane w biało czerwone stroje. Podobnie jak w zeszły roku ulica Westerplatte- na której znajduję się ostatnia prosta będzie przyozdobiona flagami. To tylko najważniejsze akcenty naszego biegowego święta- szykujemy kilka niespodzianek.

Kuba: Na mecie w Luboniu zawsze czekają ciekawe medale, czy możesz zdradzić czego możemy spodziewać się w tym roku?
Adam: Zgodnie z tradycją Biegu Niepodległości medal jest niespodzianką i uczestnik dopiero w dniu zawodów dowiaduję się jak wygląda. Zgodnie z opinią moich kolegów z LKB mogę tylko powiedzieć, że na pewno przebija on te z poprzednich edycji 🙂

Kuba: Biegi dziecięce, jak będzie wyglądać ich organizacja w tym roku?
Adam: Podobnie jak w zeszłym roku, biegi odbędą się w sobotę poprzedzającą bieg czyli 7 listopada. Miejscem ich rozgrywania będzie Park Jana Pawła II w Luboniu. Mali Patrioci rywalizować będą w 5 kategoriach wiekowych: do 4 lat, 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. Zapisy ruszają 19 października. Na każdego uczestnika czeka pamiątkowy medal oraz posiłek na mecie.

Kuba: Dziękuję za rozmowę i życzę co najmniej powtórzenia sukcesów organizacyjnych 🙂
Adam: Również dziękuje i zapraszam wszystkich do Lubonia. 5 edycja to nasz pierwszy mały jubileusz- dołożymy wszelkich starań aby był to naprawdę wyjątkowy bieg.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress